RFID - system radiowej identyfikacji asortymentu

Czym jest ten system?

RFID z języka angielskiego  - Radio- Frequency Identification. To rodzaj technologii wykorzystującej fale radiowe niezbędne do przekazywania danych z chipu (etykieta RFID). Identyfikacja następuje poprzez czytnik.

Opisana technologia daje szansę na odczytanie informacji z chipu do kilkudziesięciu centymetrów odległości od anteny czytnika przy jednoczesnej identyfikacji wielu innych etykiet usytuowanych w polu odczytu.

Bezdotykowa identyfikacja tekstyliów hotelowych

Wykorzystujemy tu technologię RFID. W celu dokonania identyfikacji, do każdej pojedynczej sztuki bielizny hotelowej, przymocowany zostaje chip/ tag. W czasie transportu bielizny brudnej do pralni, a także podczas kompletowana bielizny czystej dla Klienta – czynności te odczytane są przez unikatowy system anten. Całe zdarzenie zdawania i odbioru tekstyliów zapisywane jest dzięki funkcjonalnemu systemowi elektronicznemu. Dostęp do tego systemu w trybie on-line za pomocą odpowiedniego programu komputerowego ma zarówno Klient jak i Pralnia.

Główne atrybuty bezdotykowego systemu identyfikacji :

  1. Sposobność monitoringu ilości cykli prania oddzielnie w przypadku każdej sztuki bielizny hotelowej.
  2. Wykluczenie ewentualnego rozprzestrzeniania się patogenów chorobotwórczych wśród pracowników pracujących przy brudnej bieliźnie hotelowej.
  3. Szczegółowy zapis ilości asortymentu przekazywanego do prania.
  4. Oszczędności ekonomiczne związane z ograniczeniem zatrudnienia (obsługa magazynu bielizny brudnej).
     

 

Oto wymogi, które spełniają nasze chipy/tagi:

  • działają w paśmie HF zgodnie z normą ISO 18000-3/ technologia informacyjna identyfikująca radiowa RFIB dla zarządzania towarem część 3: Parametry dla bezprzewodowej komunikacji radiowej przy 13,56 MHz,
  • zgodne z normą ISO 15693
  • odporność na min. 200 cykli prania, suszenia, maglowania, prasowania,
  • gwarancja bezpieczeństwa zastosowania chipów dla ludzi i sprzętu elektronicznego takiego jak rozrusznik serca, defibrylatory, itp.