Działanie szaf vendingowych polega na automatycznym wydawaniu i zwrocie odzieży. To jednocześnie praktyczne narzędzie stosowane w zarządzaniu obrotem odzieży.

Podstawowy zestaw szaf składa się z jednego automatu wydającego odzież czystą i jednego automatu zrzutowego przeznaczonego dla odzieży brudnej.

Korzystanie z w/w szafy polega na tym, iż uprawniona osoba dzięki spersonalizowanej karcie loguje się do systemu i pobiera oznakowaną chipem RFID (tagiem) odzież operacyjną potrzebną do pracy. Po zakończonej czynności odzież trafia prosto do przeznaczonej do tego zrzutni  dla odzieży brudnej znajdującej się w szafie vendingowej. Z zrzutni jest transportowana do pralni. I w dalszej kolejności jako odzież już czysta umieszczana jest z powrotem w automacie, gotowa do odbioru.

Nie bez znaczenia jest fakt, iż każda pojedyncza czynności zostaje odnotowana i zapisana w systemie. Dlatego też nie wymaga dodatkowej obsługi przez pracowników.

Wpływa  to pomocnie i korzystnie  na zarządzanie placówką oraz rozwiązuje aspekty związane z obrotem artykułami BHP w miejscach produkcji.  Inteligentny system przechowuje dane dotyczące obiegu odzieży operacyjnej  tj.: ilość wydanej odzieży, czas wydania i zwrotu odzieży oraz odbiorcy odzieży.

Użytkowanie szaf vendingowych zapewnia:

  • Dostarczanie artykułów jak najbliżej miejsca pracy;
  • Systematyczną kontrolę i pełną analizę obrotu odzieżą (transport, pobór, zwroty);
  • Dostępność  24 h na dobę przez 7 dni w tygodniu;
  • Bezpieczeństwo;
  • Stałą kontrolę i nadzór nad Użytkownikiem;
  • Obniżenie zużycia materiałów;
  • Zdalny dostęp do artykułów;
  • Pojedyncze wydawanie odzieży;
  • Zautomatyzowany system zaopatrzenia;

ZASADA DZIAŁANIA

automat_BHP_2

Zidentyfikowanie Użytkownika

Używając osobistej karty lub kodu wpisanego na  ekranie dotykowym,  Użytkownik loguje się do systemu. Po zalogowaniu natychmiast otrzymuje dostęp do wszelkich dostępnych operacji oraz artykułów specjalnie dla niego zidentyfikowanych.

Osoby bez nadanych uprawnień nie mają możliwości dostępu do odzieży znajdującej się w dystrybutorze.

Wybór operacji

Użytkownik, zależnie od nadanych mu uprawnień ma do wyboru trzy operacje:

- uzupełnienie,

- pobranie,

- zwrot.

Po wyborze odpowiedniej operacji dokonuje wyboru artykułu oraz ilości sztuk.
W dalszej kolejności system odblokowuje dostępną lokalizacje z wybranymi artykułami. Poza tym system daje także możliwość m.in. opisu i zobaczenia zdjęć artykułów, dostępnej ilości sztuk 
i zapoznania się z ceną artykułów.